Legalny przyjazd do pracy – koronawirus

Legalny przyjazd do pracy – koronawirus

25 marca 2020 0
AdobeStock_55746932.png

Minister Zdrowia w dniu 24 marca 2020r. w drodze zmiany rozporządzenia dot. stanu epidemii, wprowadził generalny zakaz przemieszczania się osób na obszarze kraju, który na razie obowiązuje do dnia 11 kwietnia 2020r.

Jednym z wyjątków od powyższego zakazu jest konieczność przemieszczania się danej osoby w celu wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych.

Warto przygotować dla własnych pracowników i innych współpracowników odpowiednie zaświadczenie, które będzie potwierdzało konieczność przemieszczania się, chociaż na stronie Ministerstwa Zdrowia jest zapewnienie o braku konieczności takiego zaświadczenia. W przypadku ewentualnej kontroli łatwiej będzie pracownikowi okazać takie zaświadczenie, niż tłumaczyć funkcjonariuszom cel podróży, w stylu „jadę do pracy”, „wracam z pracy”.

Poniżej wzór zaświadczenia 

ISPOZ zaświadczenie konieczność pracy podczas epidemii

Karol Kolankiewicz
adwokat, Prezes Zarządu ISPOZ

 

————-
od 2008 roku nieprzerwanie świadczy pomoc prawną dla Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku; specjalizuje się w sprawach związanych z prawem medycznym i ochroną danych osobowych, jak również w sprawach karnych, odszkodowawczych oraz związanych z ochroną dóbr osobistych; prowadzi szkolenia z zakresu prawa medycznego, karnego oraz z zakresu ochrony danych medycznych;

ISPOZ 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.