Jak mogę się bronić w zdarzeniu z zarzutami karnymi … skrypt 2/2020

Jak mogę się bronić w zdarzeniu z zarzutami karnymi … skrypt 2/2020

2 maja 2020 0
prisoner-296515_640.png

To już drugi z cyklu skrypt „PRAKTYCZNIE O PRAWIE KARNYM” dla lekarzy.

W drugiej części staraliśmy się odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Jak wygląda realizacja mojego prawa do obrony w sprawie karnej ?
  • Jak mogę wyznaczyć swojego obrońcę ?
  • Kiedy jest wyznaczany obrońca z urzędu ?
  • Na jakich zasadach obrońca bierze udział w czynnościach w toku sprawy ?
  • Czy policjant lub prokurator może przesłuchiwać obrońcę ?

Czy policjant może być obecny podczas mojej rozmowy z adwokatem ?

Mamy nadzieję, że także to opracowanie okaże się przydatne, jednak należy pamiętać, że ma wyłącznie charakter informacyjny i edukacyjny > nie stanowi doradztwa prawnego ani opinii prawnej. W przygotowaniu są kolejne opracowania.

do pobrania poniżej 

ISPOZ dla medyków o prawie karnym skrypt 2-2020 

 

Krzysztof Izdebski                  Karol Kolankiewicz
adwokat                         adwokat

———-

Krzysztof Izdebski jest adwokatem – członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Toruniu; absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu; współzałożyciel Instytutu; specjalizuje się w tematyce związanej z prawem medycznym; od 2010r. – Rzecznik Praw Lekarza przy Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej w Toruniu, gdzie zajmuje się poradnictwem prawnym, skierowanym do lekarzy; prowadzi wykłady z zakresu prawa medycznego, skierowane do lekarzy, lekarzy stażystów oraz szkolenia dla sędziów okręgowego sądu lekarskiego z zakresu procedury stosowanej w postępowaniu przed sądami lekarskimi; autor licznych publikacji z zakresu prawa medycznego m.in. dla Medical Tribune, Manager ZOZ, Meritum, Wydawnictwa Po Dyplomie

Karol Kolankiewicz jest adwokatem – członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku; współzałożyciel Instytutu; od 2008 roku nieprzerwanie świadczy pomoc prawną dla Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku; świadczy także usługi doradztwa prawnego dla podmiotów leczniczych; specjalizuje się w sprawach związanych z prawem medycznym i ochroną danych osobowych, jak również w sprawach karnych, odszkodowawczych oraz związanych z ochroną dóbr osobistych; prowadzi szkolenia z zakresu prawa medycznego, karnego oraz z zakresu ochrony danych medycznych; autor licznych publikacji z zakresu prawa medycznego m.in. dla Pomorskiego Magazynu Lekarskiego, Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, czy Wydawnictwa Wiedza i Praktyka.

ISPOZ 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.